+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com
Jako specjalista ds. bezpieczeństwa, prawdopodobnie spędzasz większość dnia zarządzając urządzeniami końcowymi i upewniając się, że są one dobrze zabezpieczone. Rozumiemy to wyzwanie. Zarządzanie bezpieczeństwem punktów końcowych może być czasochłonnym procesem, dlatego jesteśmy tu, aby Ci pomóc. W tym poście podzielę się kilkoma sposobami na oszczędność czasu podczas zarządzania urządzeniami końcowymi przy wykorzystaniu SentinelOne.

1. Zapobiegaj cyberzagrożeniom

„Zapobiegając złośliwemu oprogramowaniu, ransomware i zero day na stacjach roboczych, użytkownicy końcowy mogą pracować nieprzerwanie, a Ty oszczędzisz czas na operacjach związanych z bezpieczeństwem”.

Na rynku istnieje wiele rozwiązań dla urządzeń końcowych, wiele z nich działa w chmurze, zaś niektóre opierają się o reputacje i podobieństwa. W przypadku SentinelOne, cała inteligencja modeli SI jest zawarta w lekkim agencie, który automatycznie wprowadza kwarantannę i łagodzi szkodliwe działania na urządzeniu końcowym. Rezultaty? Użytkownicy mogą pracować bezpiecznie i nieprzerwanie, nawet jeśli złośliwe oprogramowanie próbuje zagrozić ich urządzeniom.

2. Rollback – szybkie przywrócenie systemu

„Przez automatyczne zapobieganie i możliwość szybkiego przywrócenia systemu po ataku ransomware lub innego złośliwego oprogramowania, użytkownicy końcowi mogą pracować bezpiecznie i nieprzerwanie”.

Proste programy wykorzystujące technologie do skanowania zagrożeń mogą przeoczyć malware, ransomware i inne złośliwe bezplikowe zagrożenia. Co wtedy? Większość produktów nowej generacji i tych starszych, nie są w stanie poradzić sobie z tym problemem. System nie otrzyma żadnej informacja o zagrożeniu dopóki użytkownicy nie zgłoszą problemu, a Ty będziesz musiał szybko opracować plan naprawy. Dzięki platformie SentinelOne Active EDR (Endpoint Detection & Response), wystarczy jedno kliknięcie, aby cofnąć wpływ zagrożenia, oszczędzając czas i umożliwiając pracownikom na wykonywanie ich zadań bez kłopotliwej przerwy.

3. Uproszczone zarządzanie

„Chroniąc pracowników pracujących mobilnie w sieci i poza nią, nie musisz konfigurować dedykowanych polityk ani egzekwować dodatkowej ochrony, gdy jesteś poza siecią”.

W pierwszych produktach do ochrony urządzeń końcowych, wprowadzono koncepcję stref. Idea ta pozwala administratorowi na konfigurację różnych polityk bezpieczeństwa w oparciu o miejsce wykonywanej pracy. Dzięki wdrożeniu agenta SentinelOne na urządzeniach końcowych, nie musisz martwić się o konfigurowanie ustawień dla użytkowników pracujących w różnych lokalizacjach.

4. Widoczność wszystkich zasobów

„Uzyskując wgląd we wszystkie zasoby, SentinelOne informuje o ich stanie w każdym momencie, bez konieczności uruchamiania dodatkowego oprogramowania lub skanowania urządzeń w poszukiwaniu oprogramowania do zarządzania aktualizacjami”.

Po wdrożeniu SentinelOne we wszystkich zasobach, każdy agent automatycznie raportuje wszystkie zainstalowane aplikacje dla systemów Windows, MacOS i Linux. W przeciwieństwie do innych produktów, funkcjonalność ta nie jest zależna od tego czy dana aplikacja zostanie kiedykolwiek uruchomiona. Z konsoli SentinelOne, możesz zaplanować tworzenie raportu dotyczących ryzyka i podatności, który zostanie wysłany pocztą elektroniczną do wybranych odbiorców posiadających odpowiednie uprawnienia. Raport daje dostęp do pełnej listy agentów i ich CVE, dzięki czemu można wdrożyć oprogramowanie do zarządzania poprawkami w czasie rzeczywistym.

5. Automatyzacja

„Pozwalając Twoim produktom bezpieczeństwa integrować się ze sobą, współpracować i zacieśniać linię obrony i poprawiasz skuteczność zabezpieczeń przed cyberzagrożeniami”.

Cyberprzestępcy wykorzystują zautomatyzowane ataki jak nigdy wcześniej. Daje im to możliwość przetwarzania większej ilości danych w krótszym czasie, przeskakiwania po bazach danych lub sieciach, z niespotykaną łatwością. Jeśli przedsiębiorstwa próbują wyeliminować zagrożenia za pomocą procesów ręcznych lub działań ad-hoc, znajdują się w bardzo niekorzystnej sytuacji. Produkty SentinelOne zostały zbudowane na interfejsie API, które pozwalają na odizolowanie urządzeń oraz na skoordynowanie i zintegrowane procesów, tworząc zunifikowany i proaktywny przepływ zasobów między różnymi narzędziami zapewniającymi bezpieczeństwo.

Bonus

„Utrzymuj bezpieczną komunikację z urządzeniami końcowymi i ich użytkownikami – nawet w sytuacji kryzysowej. Poprzez bezpieczne wysyłanie wiadomości do użytkowników, możesz zapewnić szybką komunikację z dowolną osobą lub grupą – niezależnie od systemu operacyjnego na którym działają”.

Czy Twoja platforma Ochrony Punktów Końcowych pomaga Ci oszczędzić czas?

Istnieje więcej niż pięć elementów, dzięki którym SentinelOne pozwoli zaoszczędzić Twój czas, ale na potrzeby tego postu wybraliśmy kilka przydanych wskazówek. pozwalających na wprowadzenie ułatwienia w zarządzaniu bezpieczeństwem.

Czas to pieniądz. Mamy klientów z różnych branż, którzy doświadczają na sobie moc naszego agenta EPP/EDR i jego wielu korzyści wykraczających poza ochronę punktów końcowych. Zostaliśmy również uznani przez NSS Labs za jeden z wiodących produktów ROI.

Jesteś chętny na testy? Silna platforma ochrony przed cyberatakami może być łatwa do wdrożenia i zarządzania. Poproś o prezentację możliwości SentinelOne.